מידע ומדריכים

סכין אוסובה – Usuba לחיתוך וקיצוץ ירקות

סכין אוסובה הינה סכין שף אסייתית המיועדת לחיתוך ירקות ולקיצוץ. זוהי סכין בעלת להב שטוח ודק ובקצה הסכין ישנו גימור מיוחד המביא ליעילות רבה בעת השימוש בה. סכין אוסובה נחשבת לאחת מסכיני השף המומלצות ביותר היות והיא מדויקת ונוחה לשימוש. זוהי סכין קלה יחסית וחשוב לשמור על תחזוקתה בצורה נכונה על מנת למנוע פגמים.

ישנה חשיבות רבה לשימוש נכון בסכין לחיתוך ירקות, דבר זה נוגע גם לשימוש בסכין שמיועדת למטרה אחרת. סכיני השף של האטורי, בשונה מסכינים פשוטות הן סכינים איכותיות ובעלות יכולות גבוהות ולכן יש לתחזק אותן כראוי.

ניתן להשתמש בסכין על בסיס יום יומי, אך יש לדאוג לתחזוקה נכונה: על מנת שסכין אוסובה תהיה שימושית גם בעוד שנים רבות יש לוודא כי היא שמורה היטב, להרחיקה ממקורות מים ולחות וכמובן לייבש אותה בסיום השטיפה.

סכין שף יפנית לחיתוך ירקות עשויה מפלדה יפנית איכותית ולכן יש לוודא כי היא לא מחלידה, שכן היא עשויה מפלדת Carbon מסוג White Steel. יש להימנע מהכנסת הסכין למדיח ולהקפיד להשחיז אותה על אבן השחזה ייעודית אחת לכמה חודשים (רק מצד אחד).

סכין ירקות אוסובה מיועדת לעבודה מקצועית, ולכן מצויה במטבחים של שפים, אך מתאימה גם לבשלנים חובבנים אשר רוכשים את סכין האוסובה מתוך הבנה כי השימוש בה יכול לשדרג משמעותית את עבודתם עם ירקות במטבח.

אוסובה למעשה הוא שמה של סכין החיתוך היפנית במטבח המקצועי המיוצרת בצורת מלבן. אנשים רבים מתבלבלים בינה האוסובה לבין הניקירי (Nikiri) המיועדת לשימוש ביתי יותר ומגיעה עם להב בצורה מלבנית (דומה לקופיץ).

 

סכין אוסובה מקצועית לחיתוך ירקות – למידע והזמנות חייגו: 050-2260414

כתיבת תגובה